Lineup

10:00AM

Guitar Orchestra

11:00AM

Spirit of the Bear

Alomar

Duo Decibel System

Akron District pipe Band

Akron District Pipe Band

Green Tree Novelty Tea

Don Ströganoff

QS Jazz

SoulShine

Harrie Calamari

  • Porch: #17
    53 Dodge Ave. 
    Time: 11:00AM
    Genre: Eclectic-Jazz, Latin,Blues, Pop

Fancy Legs

Kings of School

Pointless

The Nomads

Coop & a Guitar

Otto's Jacket

Thieves of Joy

High Moon Hermits

Twin Atomic

 

12:00PM

Axon-Neuron

Backtalk

Take Off Charlie.

The Woovs

City of Invention

Summit Sky

  • Porch: #12
    48-50 Dodge 
    Time: 12:00PM
    Genre: Original Modern Bluegrass

Thorla

MettaGov

Guy Randall

The Cabin Sound

Big Love Kirtan

 

1:00PM

Uptowne Buddha

Penny Arcade

Jeff Klemm & The Letters

Before the Shine

Birthday Noose

Houses & Hotels

JT‘s Electric Blackout

Spiera

Pirate Jenny & Friends

Detention

SCC Jazz Trio

White Buffalo Woman

David Loy & the Ramrods

Sway Cherry Sway

Indre

Outdated View

 

2:00PM

A-Minus Featuring Mid-Flight

  • Porch: #2
    Main Stage 
    Time: 2:00PM
    Genre: Hip Hop, Neo-Soul, R&B, Jazz

The Cover Band

Failed Astronauts

Jenny Baird

The Twanglers

Rubber City Ukes

Fringe Candidate

Floco Torres

T.Gam

The Openers

Goldleaf

 

3:00PM

The Soul Electric

CityCop

Just Add Water!

Perfect Girl

The Arbitration

Time Cat

Glue Drops

Friendly Faux

the EffanGee Band

Deepwood Dr.

The Moldy Figs

Astral Projections

Winnebago Vacation-Foxy Dads

By Light We Loom

The Kahuna Kings

Storm and Stress

Storm and Stress

hayden-gilbert-ruckus

Hayden Gilbert & The Ruckus

 

4:00PM

Dream States

Mary Kekic

Boy Future Guitars

Backroom Boys Bluegrass Band

The Dreemers

Hillbilly Savant

The Beyonderers

Hawkins Hill

Morning Star

Sylmar

The Lowsiders

 

5:00PM

Free World

Posture

Massive Hotdog Recall

Wake Magnolia

Copper Pennies

Edicine

SexyPigDivas

Soleo

Christopher Soulsby


Detention

Punch Drunk Tagalongs

Taylor Carano/Brown Liquor Band

Banned From The Moon

Passenger Trip

Bitter Greens

Curtains

 

6:00PM

Relaxer

Bewarewolves

Canalrats

Coup De Grace

Bobby Bubonic & The Plague

Zach & the Bright Lights

Stems

xtra crispy

  • Porch: #2
    Annabell's 
    Time: 6:00PM
    Genre: blues-rock/future blues

Forager

Summit City Jazz Quartet

Killbuck

 

7:00PM

Boom Chow

See Creatures

Roid Rage

Joe Risdon

Ghost Slime

Model Rocket

Modem

Ben Gage

The G Majors

Charm The Guard

Gretchen Pleuss

Rhodes Street Rude Boys

The Wakemen

Swell Tides

King Buu

 

8:00PM

Red Rose Panic

  • Stage: #2
  •  EarthQuaker Devices Main Stage 
  • Time: 8:00PM
  • Genre: Dynamic Hip-Hop
9:00PM

Featuring DJ's: Forrest Getem Gump, DJ T-Mays and Zod1ac

Jilly's Music Room After Party